Copyright 2019 - Custom text here

Ontstaan van de angora dwerg

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (angoradwerg.docx)angoradwerg.docx 142 kB

Op verschillende plaatsen in de wereld zijn er in de jaren na 1980 fokkers gestart met het creëren van de angoradwerg. In Nederland was er een man die al aardig op weg was naar verluid, doch ik heb zijn dieren nooit onder ogen gekregen.

In België was de heer Born met dit ras bezig en heeft dit ras als eerste erkend weten te krijgen. Alle eenkleurige angoradwergen werden gelijk erkend in België; of alle kleuren toen ook echt bestonden betwijfel ik. In het begin fokte hij kleur dieren; een zeer bekende inzending was op de Europese Angora tentoonstelling te Hellevoetsluis Nederland. Hier toonde hij een flink aantal zwarte dieren; die helaas geen interesse opwekte van de Nederlanders en andere fokkers. Zij waren nog erg fors; gemiddeld 2 1/2 kilo en weinig kop- en oor beharing. De achterhand was erg knokig en stijl.

Het ganse artikel kan je bovenaan downloaden

f t

Sponsers van onze club

Linken naar interesante sites